• NBD profils Draugiem.lv
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Gunta

Ģints: Airenes
Sekcija (šķirņu grupa): Airenes
Suga: Lolium perenne
Šķirne: 'Gunta'
Selekcionārs: Nikolajs Konrāds u.c.
Selekcijas vieta: Priekuļu LIS
Selekcijas-introdukcijas gads: 1959
Selekcionāra tiesību turētājs: AREI (Agroresursu un Ekonomikas Institūts)
Šķirnes apraksts:

Ganību airene  (Lolium perenne)

 

Izveidota no šķirnes „Priekuļu 4”brīvas apputeksnēšanas apstākļos saziedoties ar Laidzes populāciju. Sākotnējais nosaukums „Priekuļu 59’. Apakšzāle, viena no vērtīgākajām stiebrzālēm ar augstu proteīna saturu un sagremojamību. Vidēji vēla, zied jūnija 2.dekādē.Ataugšanas spējas ļoti labas .Izturība pret slimībām vidēja. Izmantojama zāļu maisījumiem kultivētām ganībām, pļaujamiem zālājiem vidējās un smagās minerālaugsnēs, trūdvielām bagātās māla augsnēs, kūdras un vieglas smilts augsnes audzēšanai nav piemērotas Piemērota audzēšanai bioloģiskā lauksaimniecībā. Izmantojama arī dekoratīvo zālienu ierīkošanai. 

Godalgas: -
Genofonda turētāji:

Latvijas kultūraugu gēnu banka, AREI

Bibliogrāfija:

Gadsimts lauksaimniecības pētījumos un selekcijā, APP valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūts, 2013. ISBN 978-9934-8039-1-8

Gunta
Apraksta autors: Baiba Osmane

Slavas zāle tapusi projekta „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī” (Reģ. Nr. 1-08/259/2016) ietvaros. Projekts tiek realizēts ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, īstenojot projektu aktivitāti “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”.

-Latvija 100-