• NBD profils Draugiem.lv
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

|24.04.2017.|

No 3. maija līdz 8. jūnijam oranžērijā, 2. stāvā.
Izstāde "Ziedošie, skanošie, šalcošie un klusējošie" Maijas Mikoses gleznas.
Izstādes atklāšana svētdien - 7. maijā, plkst. 14:00.

 "Gleznošana ir mans hobijs, vaļasprieks un nepārtraukts mācību process vienlaicīgi.

Mana profesionālā darbība gadu gadiem bija saistīta ar IT nozari. Esmu beigusi Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultāti un Salaspili par savām mājām saucu jau vairāk kā 30 gadus.

Pirms dažiem gadiem lasīju nu jau piemirsta autora atziņu: “Koki ir valoda, kādā zeme runā ar debesīm”. Varbūt tāpēc koku tēma ir sastopama ļoti daudzu autoru darbos, arī šajā izstādē.

Mums ir “vīri kā ozoli, meitas kā liepas” un pat “mīļā Māra sviestu kūla, vītolā sēdēdama”. Līdzīgi mēs varam atrast apdziedātu un apdzejotu ik vienas te augošas sugas koku. Es arī nezinu nevienu latviešu sētu, kurā nebūtu koku. Koki mūs pavada visu dzīvi  un pat Latvijas kapsētas, atšķirībā no daudzām citām valstīm, nav iedomājamas bez kokiem.

Un vēl mums ir “Indrāni”, kas māca nošķirt tos kokus, kas pilda mūsu makus, no tiem, kas priecē sirdi.

Šīs izstādes gleznas ir par tiem, kas priecē sirdi."

 

Izstādes autore Maija Mikose

 

Projekta „Bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas ex situinfrastruktūras izveide” (3DP/3.4.1.3.0/11/IPIA/VARAM/001)  finansējuma saņēmējs ir VZI APP "Nacionālais botāniskais dārzs". 

Projekta administratīvās, finanšu un tehniskās vadības uzraudzību nodrošina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.