• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Silgas Ivanovas personālizstāde “Toņkārta”

Silgas Ivanovas personālizstāde “Toņkārta”

|16.06.22.|

Toņķārta mūzikā un toņkārta mākslā. Septiņas notis, septiņas varavīksnes krāsas. Tas ir par mani - “SI”.

Katram cilvēkam ir krāsa, ko tas var intuitīvi dēvēt par savējo. Ir toņi, kas piestāv, izceļ un ir krāsas, kas gluži pretēji – disonē un neiedvesmo. Arī dažādos laika posmos viena civēka dzīvē, savējā krāsa var mainīties, atkarībā no notikumiem, emocionālā stāvokļa, ārpasaules tendencēm un modes. Tomēr vienmēr caurvijas kāds tonis, kas personu nepamet gluži kā ēna.

Es piedzimu Talsos – gleznainā deviņu pakalnu Kurzemes pērlē. Dziedāju, sportoju, spēlēju teātri, tomēr ar zīmēšanu vai gleznošanu sevi saistīt nevarēju (neko no tā nedarīju).  Taču vide, kurā augu, bija cieši saistīta ar mākslu - mājās pie sienām bija daudz gleznu, plauktos vienmēr varēja atrast grāmatas par māksliniekiem un dažādus mākslas priekšmetus. Un ne velti – vectēva brāļa akvarelista Kārļa Sūniņa daiļrade apvija mūsu dzimtu ik uz soļa.

Man paveicies, ka manā dzīvē ir cilvēki, kas man stipri tic pat tad, kad es ne ticu, ne iedomāties spēju. Paldies vīram par 2018.gadā uzdāvinātajām eļļas krāsām, jo tās man pavēra pasauli, kas līdz šim man bija dzīvojusi paralēli, taču ne caur mani. Pateicoties pretimnākošiem māksliniekiem: Janai Nesterovičai, Vladimiram Avramenko, Ritumam Ivanovam un citiem, ātri iemīļoju krāsas, otas un audeklus. Šobrīd savu dzīvi bez gleznošanas un zīmēšanas vairs nespēju iedomāties. Atpūšos gleznojot ziedus, izaicinu sevi zīmējot portretus, smeļos iedvesmu dabā un vecmeistaru klasiķu darbos, šarmantās pilsētās un ... mūzikā.

Tikai septiņas notis veido veselu skaņu simfoniju un vien septiņas krāsas var uzburt mākslas un dvēseles pasauli caur kāda cilvēka otas triepieniem. Mana Toņķārta lai priecē un varbūt pat iedvesmo!

 

Silga Ivanova

 

Ieeja: iegādājoties apvienoto ieejas biļeti dārzā, oranžērijas darba laiks no trešdienas līdz svētdienai, no 10:00 līdz 19:00. 

Izstādes atklāšana 16.jūnijā plkst. 17.30.

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.