• NBD profils Draugiem.lv
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Jaunā oranžērija uzņem pirmos apmeklētājus

|25.04.2015.|

Iecere par šāda veida ornažēriju kompleksu radās jau sen, jo vecās oranžērijas vairs nebija tehniski piemērotas. Jaunās oranžērijas celtniecības darbi, ko veica būvdarbu uzņēmums SIA “EKOTEH”, aizsākās 2013. gadā ERAF projekta „Bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas ex-situ infrastruktūras izveide” (3DP/3.4.1.3.0/11/IPIA/VARAM/001) ietvaros, kuru finansēja Eiropas Reģionālās attīstības fonds.Kopējais finansiālais ieguldījums – 3, 4 miljoni eiro.

Oranžērijas kopējā platība ir 3200 kvadrātmetri. Apmeklētājiem redzamo daļu veido četras zāles, t.i., tropu, vēsā subtropu, siltā subtropu un sukulentu zāle. Tajās apmeklētāji var apskatīt augu ekspozīcijas, vienlaikus aplūkojot arī zemstiklu augu kolekciju uzturētāju darbu, kas līdz šim nebija iespējams.  

Jaunajā oranžērijā apstākļi ir atbilstoši augu ekofizioloģiskajām prasībām, ir uzlaboti arī darba apstākļi un drošība. Datorizētā sistēma kontrolē vides rādītājus, piem., gaismu, gaisa mitrumu u.c., kas palīdz darbiniekiem nodrošināt kvalitatīvu kolekciju uzturēšanu.

Apmeklētājiem pieejamas četras zāles - Sukulentu zāle, Siltā subtropu zāle, Vēsā subtropu zāle un Tropu zāle.  

Līdz ar jaunās oranžērijas uzbūvēšanu apmeklētājiem tagad būs iespēja vienkopus apskatīt arī zemstiklu augu kolekciju uzturētāju darbu. Tas līdz šim apmeklētājiem nebija iespējams. Kokaugu apsakņošanas zāle, Kokaugu atjaunošanas un pavairošanas zāle, Pelargoniju zāle, Ciklamenu un argirantēmu zāle, Gerberu zāle, kā arī Savvaļas sīpolaugu zāle ir oficiāli apmeklētajiem slēgtās zāles un ieeja tajās būs liegta, taču visus tur notiekošos darbus un galvenais - augus, būs iespējams aplūkot savām acīm, jo visas oranžērijas zāles vienu no otras atdala caurredzami stikli.  

 

INFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEM

Oranžērijas apmeklējumam derīgas botāniskā dārza ieejas biļetes. Papildus biļetes ieejai oranžērijā nav jāiegādājas. 

Ieejas biļešu cenas (EUR)

Skolēni – 0,70
Studenti, pensionāri – 1,50
Pieaugušie – 2,50
Ģimene (2 pieaugušie un 1 līdz 3 skolēni) – 5,00

Autostāvvieta (EUR)

Autostāvvietas izmantošana apmeklētājiem NBD teritorijā– 1,50

Oranžērijas darba laiki

Atvērta katru dienu, izņemot pirmdienas un otrdienas, no plkst. 09.00 līdz 18.00. 

 

Projekta „Bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas ex situ infrastruktūras izveide” (3DP/3.4.1.3.0/11/IPIA/VARAM/001) finansējuma saņēmējs ir VZI APP "Nacionālais botāniskais dārzs".

Projekta administratīvās, finanšu un tehniskās vadības uzraudzību nodrošina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.