• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Daiļo dāliju diena

|31.07.2018.|

Līdz ar Perseīdu zvaigžņu lietu sākas krāšņais dāliju ziedēšanas laiks. Tādēļ 11. augustā aicinām uz tradicionālo stādu un amatnieku gadatirgu “Daiļo dāliju diena”.

Par godu Latvijas simtgadei īpaši tiks izceltas Latvijas selekcionāru radītās dāliju šķirnes. Arī šogad dāliju ekspozīciju papildinās atraktīva informācija par to vēsturi un praktiski padomi kopšanā. Dāliju mīļotāji tiks laipni aicināti uz lekciju - ekskursiju, ko vadīs mūsu dārza zinātniskā asistente Ilma Nereta, bet ieejas ceļa otrajā pusē “Dziesmu dobe” aicinās atcerēties mūsu populārās dziesmas un dziedāt līdzi. Savukārt oranžērijas priekšā visas dienas garumā tiks izdejots līnijdeju festivāls “Dāliju liesmās”.

Esam padomājuši arī par mazajiem apmeklētājiem, kuri kopā ar “Rasas krāsu” komandu varēs radoši izpausties, apzīmējot un izkrāsojot paši savas ziedošas turzas.

Gan lielajiem, gan mazajiem būs iespēja vizināties zirga pajūgā.

Laipni lūdzam izbaudīt vasaras nogali zvaigžņu lietus un dāliju liesmu atspulgā!

Programma:

9:00-15:00 Stādu gadatirgus
10:00 “Ziedošo turzu darbnīca” ar Laumu Palmbahu no “Rasas krāsām” (vecajā parkā)
11:00 Bezmaksas ekskursija – lekcija par dālijām ar Ilmu Neretu (tikšanās vieta pie Tūrisma informācijas centra)
12:00  Līnijdeju festivāls “Dāliju liesmās” (pie oranžērijas)

Visas dienas garumā – vizināšanās zirga pajūgā un mielošanas ar vietējo mājražotāju gardumiem.

Ieeja gadatirgū: uzrādot derīgu ieejas biļeti botāniskajā dārzā.

 

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.