• NBD profils Draugiem.lv
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Veiksmīgi turpinās Vides izglītības centra izveides process

|25.09.2018|

Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” ietvaros tiks veikta Nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centra izveide Nacionālajā botāniskajā dārzā. Projekta gaitā Nacionālajā botāniskajā dārzā plānots veikt bijušās administrācijas ēkas un vecās oranžērijas pārbūvi par Vides izglītības centra daudzfunkcionālu ēku vides izglītības programmu īstenošanai.

Vides izglītības centrā plānots veidot mācību un pasākumu telpas, kur smelties zināšanas par dabas saglabāšanu un bioloģiskās daudzveidības jautājumiem, īpaši uzsverot augu nozīmi. Ekspozīcijai jāveicina arī dabas zinību apguve skolēniem, jo tieši skolas vecuma bērni un ģimenes ar bērniem, ir viena no galvenajām Nacionālā botāniskā dārza Vides izglītības centra mērķauditorijām. Plānots, ka ekspozīcija visus interesentus pārsteigs ar dažādiem multimediju efektiem.

Šobrīd tuvojas noslēgumam iepirkums par Vides informācijas centra ekspozīcijas un iekštelpu vizuālā noformējuma projekta izstrādi. Ekspozīcija plašākai publikai būs pieejama 2021.gadā.

Jau ziņots, ka Vides izglītības centra būvprojekta izstrādi šobrīd veic SIA “Eko Arh”.

Vairāk par projektu skatīt šeit: https://www.lvafa.gov.lv/kohezijas-fonda-projekts