• NBD profils Instagram
  • NBD profils Facebook
  • NBD profils Twitter
  • NBD barotne

Pasākumu kalendārs

Sekojiet mums Facebook

Pārtikas, aromātisko un ārstniecības augu nodaļa

 

Struktūrvienības nosaukums

Pārtikas, aromātisko un ārstniecības augu nodaļa

Vadītāja p.i.

Ginta Jakštāne, m. 26537802ginta.jakstane@nbd.gov.lv 

Darbības virzieni

Jaunu un mazizplatītu augļu augu kultūru introdukcija un selekcija. Veic saimnieciski bioloģisko novērtēšanu introducētajām un Nacionālā botāniskā dārzā izveidotajām zileņu, dzērveņu, brūkleņu un zilo sausseržu šķirnēm un hibrīdiem.

Pārraudzībā esošās kolekcijas

un to īss apraksts

Augļu koku un ogulāju kolekcija: tajā 40 zileņu šķirņu un vairāk nekā 20 hibrīdu; 22 dzērveņu šķirnes un 41 hibrīds; sausserži ar ēdamām ogām – 40 taksonu; irbeņu ogulāju šķirnes – 20 taksoni, parastās aktinīdijas – šķirnes – 25 taksoni, pīlādžu šķirnes – 35 taksoni, lazdu šķirnes – 34 taksoni; brūkleņu šķirnes un sējeņi – 12 taksonu; apiņu šķirnes – 10, smiltsērkšķu šķirnes – 24; upenes – 55 šķirnes, vīnogas - 12; baltās un sarkanās jāņogas – 18 šķirņu; ekspozīcijas – ārstniecības augi – 207 taksoni; tehniskie augi – 204 taksoni; lopbarības augi – 100 taksonu.

Īstenotie LZP, LVAF u.c. projekti

 -

Cita informācija

Atbilstoši noslēgtajām līgumam ar LLAD Nr. NPS 180413/ov602582, tiek uzturēts NBD izveidoto lielogu dzērveņu, zileņu, brūkleņu u.c. kultūru genofonds.

Šīs mājaslapas pārzinis ir VALSTS ZINĀTNISKAIS INSTITŪTS ATVASINĀTĀ PUBLISKĀ PERSONA "NACIONĀLAIS BOTĀNISKAIS DĀRZS" , kuras pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: datu.specialists@nbd.gov.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit. Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.